Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
23 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

E PAPRITUR/ Ralf Gjoni e deklaron në Kuvend: Nuk do kandidoj për deputet, ky sistem do të vjedhë sërish votën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8bffb4091b114a2309836dc730a910ac

Deputeti Ralf Gjoni ditën e sotme në Kuvend ka thënë se nuk do të kandidojë për deputete në zgjedhjet e 25 prillit.

Ai është shprehur se nuk e ndjen veten gati për të garuar në këto zgjedhje duke i konsideruar të “vjedhura”.

“Prap me renditje jemi. Ja ku jemi, sërish me renditje. Me këtë sistem renditje më vjen keq, të nderuar kolegë të opozitës. Nuk e ndjej dot veten mjaftueshëm për të garuar në këtë garë dhe këto zgjedhje të vjedhura. Falenderoj forcat e opozitë që më ftuan.

Nuk e ndjej veten të fortë për të garantuar numërimin e votës time. Ky sistem do të vjedhës sërish votën. Votën e diasporës e tall dhe e pështynë”tha Gjoni.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img