Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Sht
14 °
Die
19 °
Hën
14 °
Mar
12 °
Mër
10 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

E PAPRITUR/ Ndërron jetë PARAKOHE kryetari i Bashkisë së Rrogozhinës, Haxhi Memolla

Lajme të ngjashëm

Ndahet nga jeta parakohe kryetari i Bashkisë së Rrogozhinës Haxhi Memolla.

Memolla ka ndërruar jetë në moshën 52-vjeçare. Sipas të dhënave paraprake, kryebashkiaku socialist ka pësuar infarkt. Memolla u zgjodh kryetar i bashkisë së Rrogozhinës në zgjedhjet e 30 qershorit 2019.

Kryebashkiaku njihej edhe si biznesmen. Ai ishte pronar i restorant “Memolla” në Rrogozhinë. 

Kryebashkiaku i PS ishte i martuar dhe babai i tre fëmijëve, dy djemve dhe një vajze. Newsbomb.al i shpreh ngushëllimet familjes.

Memolla ka ndwrruar jetë në Peshkopi, pasi kishte shkuar të shihte ndeshjen Korabi – Egnatia.

Më shumë