E PAPRITUR/ Kryetari i Vetëvendosjes jep dorëheqjen: Nuk mund të vazhdoj

Publikuar tek: politike, më 16:24 02-01-2018 E PAPRITUR/ Kryetari i Vetëvendosjes jep dorëheqjen: Nuk mund të vazhdoj

Jep dorëheqjen kryetari i Vetëvendosjes në Kosovë Visar Ymeri. Lajmin e ka bërë të ditur në një konferencë për mediat, para pak minutash. 

“Jap dorëheqje si pasojë e këtyre zhvillimeve dhe rrethanave, nuk mund të vazhdojë më në këto rrethana”, ka thënë Ymeri. Sipas tij është një prej vendimeve më të vështira që ka marrë. 

Mediat kosovare bëjnë me dije se vetë Ymeri ka pranuar se brenda VV-së ka mospajtime të thella mbi atë se si duhet të funksionojë, përderisa Albin Kurti, kandidat për kryetar të VV-së, pas lirimit ka thënë se VV ka nevojë për reformë organizative.

Para gazetarëve u shpreh se gjatë këtij mandati ishte i kënaqur për gjërat e arritura.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012152910232544
array(1) { ["section"]=> string(77) "e-papritur-kryetari-i-vetevendosjes-jep-doreheqjen-nuk-mund-te-vazhdoj-105170" }