E palimit në Vlorë, denoncon gazetari: Jam i inatosur dhe keqardhur

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:09 22-06-2016 E palimit në Vlorë, denoncon gazetari: Jam i inatosur dhe keqardhur

Mblëdhesit e skrapit çdo ditë e më shumë nuk po njofin limite duke u kthyer ne hajdutë të mirëfilltë.  Rasti denoncohet nga gazetari i Vlorës Enrik Mehmeti i cili e rrëfen kështui të gjithën.

“Kur u riktheva në shtëpi,pashë që një prej pjesëve mbrojtëse të pallatit ishte shkulur dhe marrë një pjese të tubove të aluminit duke thyer dhe pllakat e mermerit ndërsa disa ditë më parë janë vjedhur dyert e depove të kateve përkatës .Vjedhjet ndodhin në mes të ditës ...ndoshta nuk kanë frike nga burgu ose e bëjnë qëllimisht të futen për të ngrënë një cope bukë. Jam i inatosur por në të njëjtën kohë më vjen keq sepse është dëshpërimi që i shtyn të kryejne këto veprime por nuk është kjo zgjidhja e duhur.Këto shtresa duhet të punësohen sa më parë sepse dëshpërimi mund të cojë shumë tej....”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012621879577637
array(1) { ["section"]=> string(71) "e-palimit-ne-vlore-denoncon-gazetari-jam-i-inatosur-dhe-keqardhur-44248" }