E pabesueshme: Vajza u dashurua me një urë dhe u martua zyrtarisht me të

Publikuar tek: bota, më 17:20 22-05-2019 E pabesueshme: Vajza u dashurua me një urë dhe u martua zyrtarisht me të

Dashuri me shikim të parë kishtë një vajzë nga Australia me emrin Jodi Roze me një ...urë!

Ura ndodhet në Francë dhe quhet ‘Pont du Diable’ që përkthehet në shqip si Ura e Djallit'. Australiania e pa urën në vitin 2013 në një udhëtim të saj në Francë dhe që nga ajo kohë e vizitonte çdo vit, por për të kjo nuk mjaftonte.

Sipas Jodi Roze, ura kishtë çdo gjë që duhej që ta bënte të lumtur dhe ajo vendosi që këtë dashuri ta zyrtarizonte. Kështu gruaja 32 –vjeçare i pagoi shtetit francez 10 mijë euro për të marrë leje që të martohet zyrtarisht me këtë urë.

Në letrat e saj tani shkruhet se australiania është e martuar me 'Urën e Djallit'.

Ja që dashuria nuk njeh kufij...

60540699_376882539837701_3446292727656873984_n.png

60725138_1108321249360527_4370529321358458880_n.png

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: «  U fut në burg për 45 vite gabimisht, 73-vjeçari shpërblehet me 1,5 milion dollarë (VIDEO)
Ngujohet në autobus lideri i Brexit, rrethohet nga qindra persona të armatosur me 'milkshake' »
Article Logic
Execution time: 0.013797998428345
array(1) { ["section"]=> string(78) "e-pabesueshme-vajza-u-dashurua-me-nje-ure-dhe-u-martua-zyrtarisht-me-te-165314" }