Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
4.6kmh
100 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

E pabesueshme: Punonjësi në Kryeministri spiunon Ramën te Berisha, i nxjerr “të palarat”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Besojeni ose jo, por Edi Rama duket se ka të punësuar në Kryeministri një person që e spiunon te Sali Berisha.

Të paktën kështu duket nga mesazhi që ky i fundit ka postuar në rrjetet sociale. Një “punonjës në Kryeministri” e informon Berishën për qindra fluturimet e Ramës me avion privat që kapin një vlerë të majme parash të shpenzuara.

“Pershendetje doktor jam punonjes ne kryeministri desha te ju informoje se kryeministri si rregull udheton vetem me charter dhe rralle shume me linja te zakoshme dhe se ne 132 fluturime me charter jane paguar nga buxheti i shtetit 1394000 dollar,shume kjo me e madhe se sa e te gjithe liderve te rajonit te marre se bashku,ju lutem anonim.me respekt.. “, i shkruan punonjësi i kryeministrisë Berishës.

Postimi:

Noriega ka shpenzuar per 132 fluturime jashte vendit me charter privat 1.4 milione dollare!

Te dashr miq, keto dite presidenti Donald Trump shkarkoi sekretarin e shtetit per shendetesine, Tom Price sepse kishte shpenzuar 400 mije dollare per udhetime ne detyre me charter privat ne vendin e tij. Kjo sepse ai duhet te udhetonte me fluturimet tregtare dhe jo te perdorte me pushtetin per te shperdoruar parate e takspaguesve amerikan. Kurse Noriega ne Shqiperi keto kater vite ka fluturuar me charter privat 132 here jashte shteti duke shpenzuar 1394000 dollare. Kaq nuk shpenzonte as Noriega i narko-republikes se Panamasr! sb

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img