E pabesueshme, mjekët ngelen të shokuar nga ajo çfarë gjejnë në stomakun e 34-vjeçarit (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 19:08 26-11-2017 E pabesueshme, mjekët ngelen të shokuar nga ajo çfarë gjejnë në stomakun e 34-vjeçarit (FOTO)

Kirurgët të cilët mjekuan një pacient për helmim ushqimi mbetën të habitur kur gjetën në stomakun e tij 263 monedha dhe 100 gozhda, brisqe, xhama, gura dhe një cope hekur.

Maksud Khan, 35 vjeç, u dërgua me dhimbje barku në spital dhe doktorët bënë një endoskopi për të investiguar mbi rastin.

Kirurgët e spitalit të Sanjay Gandhi në Satna, të Indisë e operuan menjëherë dhe hoqën 7 kile nga objektet e huaja.

Khan nuk i kishte rrëfyer familjes ose miqve për zakonet e çuditshme të ngrënies, shkruan indipendent, raporton neësbomb.al.

Dr.Priyank Sharma, i cili udhëhoqi stafin e kirurgjisë, u shpreh: “ Pacienti po ankohej për dhimbje stomaku, kështu që ne i bëmë një endoskopi. U shokuam kur zbuluam monedhat, gozhdat në stomak. Hera e parë që na ndodhte një rast i tillë në karrierën tonë.”

Khan është jashtë rrezikuat dhe u betua që nuk do të përdorte më substanca të tilla.

Në 2015 një rast i ngjashëm u raportua në Bathinda ku doktorët hoqën 40 monedha, 150 gozhda, bateri nga stomaku i një djali 34-vjeçar. 

pains-and-needl-70407_1.jpg

pains-and-needl-70403.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Në Arabinë Saudite fillon samiti kundër terrorizmit dhe ISIS
E frikshme: Kjo është metoda e re si vidhen makinat në më pak se 1 minutë (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.012683868408203
array(1) { ["section"]=> string(97) "e-pabesueshme-mjeket-ngelen-te-shokuar-nga-ajo-cfare-gjejne-ne-stomakun-e-34-vjecarit-foto-100841" }