E PABESUESHME/ Humbën dhe shkruajtën një ‘mesazh në shishe’, e gjejnë dy alpinistët, shpëtohet familja

Publikuar tek: bota, më 18:11 13-09-2019 E PABESUESHME/ Humbën dhe shkruajtën një ‘mesazh në shishe’, e gjejnë dy alpinistët, shpëtohet familja Shishja që shpëtoi familjen Whiston

Një familje amerikane shpëtoi për mrekulli teksa u bllokua prej disa ditësh në brigjet lumit Arrojo në SHBA.

Falë një mesazhi për ndihmë që e hodhën në një shishe, e cila u gjet nga dy alpinistë, 13-vjeçari Curtis Whiston me prindërit e tij u gjetën nga një helikopter i forcave patrulluese të Kalifornisë.

Familja ishte nisur të udhëtonte me varkë drejt ujëvarës së Arrojos, por volumi i madh i ujit i bëri të stepeshin. Djali i familjes Curtis gjeti një shishe bosh dhe aty shkruan mesazhin SOS për t’u shpëtuar.

Sot, ata falenderojnë dy alpinistët që i nxorrën nga skëterra.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Trazirat në Hong Kong, pezullohet aktiviteti i famshëm
Konflikti me administratën amerikane, gjiganti kinez Huawei i gatshëm të shesë 5G-në »
Article Logic
Execution time: 0.011079072952271
array(1) { ["section"]=> string(104) "e-pabesueshme-humben-dhe-shkruajten-nje-mesazh-ne-shishe-e-gjejne-dy-alpinistet-shpetohet-familja-178347" }