Tirana
light rain
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
100 %
0.5kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
18 °
Enj
18 °
Pre
19 °
Sht
19 °
E martë, 21 Mars, 2023

E pabesueshme ajo çka i ndodh atyre që shikojnë shpesh pornografi

Lajme të ngjashëm

Një studim i ri ka gjetur se personat të cilët shohin pornografi më shumë se një herë në javë kanë një rritje të besimit në Zot më shumë sesa ata të cilët shikojnë rrallë ndonjë video “me pullë të kuqe”.

Studiuesi Samuel Perry analizoi të dhënat e më shumë se 1,600 persovane për 6 vite rresht për të parë se si ndikon pornografia në besimin fetar.

“Ata që shikojnë pronografi rregullisht kanë tendencë të jenë më shumë besimtarë, të luten në zot dhe të frekuentojnë më shpesh institucionet fetare sesa ata që shohin pornografi më rrallë”, tha Perry për The Independent.

Më shumë