Tirana
broken clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

E nxorri në listën e “kriminelëve të PD”, Monçja i përgjigjet Braçes: Arrestojmë këdo që bën krim zgjedhor, nesër do të arrestojmë dhe ty o plehrë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zëvendës kryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe reagoi sot për ngjarjen e Divjakës, ku aktivistja e PD-së Elsa Bita pretendoi se shefi i Komisariatit të Divjakës, Altin Shehu e dhunoi pasi kjo e fundit po filmonte një miting të PS.

Braçe tha se dhunuesi i vajzës ka qenë vetë bashkëjetuesi i saj, i cili ka ndërruar identitet dhe ka kryer një martesë fiktive në Tiranë.

I pari i listës së PS në Divjakë, nxorri një dokument me 4 emra, ku thoshte se janë të autorizuar paligjshmërisht nga PD për të mbikqyrur territorin zgjedhor, dhe se dy prej tyre janë persona me rekorde kriminale. Mes emrave është dhe Jurgen Monçja, i cili ka komentuar me facebook-un e tij në denoncimin e Braçes.

Screenshot 12 10
Denoncimi i Braçes

“O pleher komuniste.. Jurgeni jam. Nese do lexosh kodin zgjedhor te thot Cdo person cdo shtetas eshte i autorizuar te kryej arrestime ne momentin kur komfirmon krime zgjedhore. Kategorit e krimit zgjedhor ti i njeh me mire se un. Pas dites se neserme do te arrestoime dhe ty mor funderrin. Kush ta dergoi kte leter ty ai shefi komisariati qe dhunoi Elca Biten diten e sotme. Komentin po ta bej live nga spitali i lushnjes PLEHER”, i shkruan Monçja Braçes.

Screenshot 8 15
Komenti
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img