Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.6kmh
0 %
Mar
30 °
Mër
40 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
E martë, 3 Gusht, 2021

E njoftojnë për vaksinën, mjeku i njohur nuk shkon tek stadiumi: E paskam dhj*rë sot…

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5eff652c24905211364f8d842dd84438

Sot shënohet dita e tretë, prej fillimit të vaksinimit kundër koronavirusit. Të parët që do ta marrin janë mjekët dhe infermierët.

Mjeku imazherist pranë spitalit infektiv Renato Osmenaj ka refuzuar që ta marrë vakinën.

Në një postim në rrjetet sociale, ai ka postuar një sms ku i thuhet: Mirëmëngjes. Ju njoftoj se në orën 11:00 duhet të jeni tek stadium për të kryer vaksinimin.

Ai ka postuar mesazhin dhe shkruan: “E paskam dhjerë sot! Paskam harruar të bëj vaksinën te stadium”.

I pyetur nga komentuesit nëse do ta bëjë vaksinën, ai ka lënë të kuptojë se nuk do ta marrë dozën kundër virusit.

Deri më tani në vendin tonë janë vaksinuar 130 mjekë dhe infermierë. Të parët janë pikërisht stafi mjekësor që do të vaksinohet më pas më të moshuarit dhe ata me sëmundje bashkëshoqëruese.

-640-0-5ffe9de87f354.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img