Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
35 %
6.2kmh
0 %
Hën
19 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

E nisi ‘vrullshëm’ te Nisma bashkë me Rudina Hajdarin, por u largua, flet Rezart Prifti: Nuk ka alternativë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

877156386eac03993a6680da60f0e961

Pedagogu Rezart Prifti, ka treguar se përse është larguar nga Nisma Thurje, projekti politik që nisi “vrullshëm” bashkë me Rudina Hajdarin dhe disa aktivistë të tjerë.

Sipas Priftit, në Shqipëri mungon alternativa.

“A ka alternativë në Shqipëri. Falë punës së madhe propagandistike, sot shqiptarët nuk i besojnë më alternativave të opozitës. Kemi një qeveri që ka plot probleme, ndërsa nga ana tjetër kemi zero alternative. Janë po të njëjtët që kanë qenë në pushtet.

S’duhet të iki Rama se është Luli keq, këtë se themi dot. Cila është alternativa? Nuk ka alternativë, sepse nuk ka regjenerim të ideve. Këtu nuk mund të mendosh ndryshe, ose je me ne ose je kundër nesh. Alternativat politike sot nuk po bëjnë diskutime politike. Unë nuk shoh shpresë, sepse janë të njëjtit njerëz”, ka thënë ai për Fax Neës.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img