Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
22 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

‘E ngarkuar psikologjikisht’ Lindita Nikolla RRËFEHET për herë të parë pas shkarkimit: Gota u thye në dorën time

spot_img

Lajme të ngjashëm

c596bb4accd86aa595032d7117970be4

Ish-ministrja e Arsimit Lindita Nikolla ka qenë mbrëmjen e sotme në emisionin ‘A Show’ të Adi Krastës, ku ka folur për herë të parë pas shkarkimit.

E pyetur nga moderatori, Nikolla është shprehur se ka qenë tepër e ngarkuar psikologjikisht këto kohë pasi nuk e priste që protestat të shpërthenin në ‘sektorin e saj, në Arsimin e Lartë’ dhe se gota u thye në dorën e saj.

Krasta: Teksa shkëmbenim mesazhe teksa të shkruaja që do bënim intervistë, nuk e di në e mbani mend ju thatë që Adi këtë javë jam psikologjikisht e ngarkuar…Pse ishit ju psikologjikisht e ngarkuar?

Nikolla: Po sigurisht, se kalimi nga një gjëndje në një gjendje tjetër… Unë nuk mund të bëj të paditurën dhe të mos e përsëris prapë: Gota u thye në dorën time!

Krasta: Pra, ju u mërzitët që u shkarkuat…

Nikolla: Jo nuk u mërzita që u shkarkova, por pse pikërisht në sektorin tim, në sektorin e Arsimit të Lartë dhe në një mënyrë krejt të beftë dhe pa pasur përshkallëzime, sepse gjithmonë protestat studentore kanë një lloj përshkallëzimi, unë thjesht i kam parë poshtë dritares sime një masë të madhe studentësh për të vijuar pastaj me gjithçka tjetër që ju e dini. Kjo ka qenë një moment që nuk e kam përjetuar, qoftë edhe me ngarkesat e gabimeve që mund të jenë bërë.

 

Më shumë

spot_img