E MREKULLUESHME/ U infektua nga koronavirusi, doktor Dhimitër Kraja ia del të fitojë 'luftën' me COVID-19

Publikuar tek: aktualitet, më 11:31 04-04-2020 E MREKULLUESHME/ U infektua nga koronavirusi, doktor Dhimitër Kraja ia del të fitojë 'luftën' me COVID-19 Doktor Dhimiter Kraja

Një lajm i mirë në këto ditë gri, pas situatës së krijuar nga koronavirusi.

Doktor Dhimitër Kraja është një nga mjekët që vendosën të ktheheshin në detyrë për të luftuar me koronavirusin, por u desh që të përballej edhe vetë me të.

Ai u infektua nga koronavirusi dhe ishte shtruar te Infektivi, por ditën e sotme ai ka lënë spitalin, për të vazhduar karantinimin në shtëpi.

Lajmin e ka dhënë Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila thotë se doktori ka dalë i shëruar nga spitali Infektiv.

Bashkë me doktorin e shëruar, shkon në 19 numri i personelit mjekësor që kanë fituar luftën me COVID-19.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095911026000977
array(1) { ["section"]=> string(108) "e-mrekullueshme-u-infektua-nga-koronavirusi-doktor-dhimiter-kraja-ia-del-te-fitoje-luften-me-covid-19-201301" }