Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

E moshuara ‘po jepte shpirt’ në rrugët e Piqerrasit, ambulanca e dërgon në spital

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a8f244113cbba542b008fc964bdbc014

E moshuara Elefteri Qendrothanasi, e cila e braktisur jetonte rrugëve të fshatit Piqerras, është marrë nga ambulanca dhe është dërguar në spitalin e Sarandës.

Reagimi i institucioneve ka ardhur një ditë pas publikimit të rastit nga gazetarja Ola Bruko dhe sensibilizimit të Newsbomb dhe mediave të tjera.

80-vjeçarja Elefteri Qendrothanasi do t’i nënshtrohet një kontrolli të imtësishëm të gjendjes shëndetësore pasi jetonte në kushte mizerable.

Ajo është braktisur nga familjarët dhe më herët është dërguar dhe në azil, por nuk ka qendruar. Asaj i është djegur shtëpia para 3 vjetësh.

Lexo edhe: ‘Bërtet nga uria’, gazetarja bën apelin tronditës: Ndihmoni Elefterinë! Krimbat po ia hanë mishin për së gjalli (FOTO)

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img