Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
3.1kmh
40 %
Enj
12 °
Pre
15 °
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
12 °
E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

E mërkura nis me shi dhe vijon e paqëndrueshme, pasdite reshjet humbin intensitet por mbeten prezente

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Për ditën e mërkurë (sot) vendi ynë do të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme, te cilat do të sjellin mot kryesisht të vranët dhe intervale me diell kryesisht përgjatë vijës bregdetare dhe ultësirës perëndimore.

Deri në orët e mëngjesit reshje shiu me intensitet mesatar në pjesën më të madhe të vendit, më pas reshjet e shiut humbasin intensitet dhe territor duke mbetur prezente të herëpashershme, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Era ka nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-10m/sek në tokë ndërsa përgjatë vijës bregdetare erë e fortë deri në 20m/sek, shoqëruar me dallgëzim në det të forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

– zonat malore 3 deri në 13ºC;
– zonat e ulëta 4 deri në 15ºC;  
– zonat bregdetare 5 deri në 16ºC.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img