Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.6kmh
75 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
E hënë, 29 Nëntor, 2021
spot_img

E mërkura me mot të paqëndrueshëm, vranësira dhe reshje shiu në jug të vendit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Moti i paqendrueshëm në vend ka nisur dhe do të vijojë edhe sot. Dita do të nisë me vranësira të përqendruara në pjesën lindore të vendit. Në bregdet moti me kthjellime e vranësira.

Gradualisht vranësirat do të dendësohen në të gjithë vendin dhe përkohësisht në zonat jugore, juglindore e lindore do të ketë reshje të dobëta shiu. Në formë të izoluar në juglindje shtrëngata të shkurtra.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – veriperëndim e lehtë e përkohësisht mesatare përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore. Valëzimi në dete deri në 2 ballë. Temperaturat do të pësojnë rënie si më poshtë:

– në zonat malore 12°C deri në 25°C;

– në zonat e ulëta 14°C deri në 29°C;

– në zonat bregdetare 17°C deri në 29°C.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img