E mbani mend 'TOMKËN', ja si duket ai sot

Publikuar tek: aktualitet, më 13:58 03-07-2020 E mbani mend 'TOMKËN', ja si duket ai sot Filmi Tomka dhe shoket e tij

Të gjithë e kanë parë filmin shqiptar "Tomka dhe shokët e tij", një film shumë i dashur për fëmijët.

Ky ishte një tjetër film i suksesshëm i regjizores Xhanfize Keko, por që nxori në pah aftësinë e një aktori të vogl, të quajtur Enea Zhegu, që luajti rolin e Tomkës.

Aktori nuk e e vazhdoi karrierën ë tij në aktrim për shumë gjatë, por vendosi të jetojë jetën e tij jashtë
shqipërisë.

Ja si duket "Tomka" sot:

enea.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011369943618774
array(1) { ["section"]=> string(45) "e-mbani-mend-tomken-ja-si-duket-ai-sot-212705" }