Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
65 %
2.1kmh
20 %
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
26 °
Die
25 °
Hën
28 °
E enjte, 8 Qershor, 2023

“E marta e shenjtë”, Rama poston foton nga Kisha e “Shën Ndout” në Laç

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama uroi sot besimtarët për të martat e shenjta të Shën Ndout.

“MIRËMËNGJES 😊 dhe me të martën e shenjtë të Shën Ndout, ju uroj një ditë të mbarë🙏” shkruan Rama në postimin e tij, teksa poston foto nga Kisha e Laçit.

Janë 13 të marta që respektohen nga besimtarët për të mbërritur deri në ditën e Shna Ndout, 13 qershor. Pelegrinë të shumtë i drejtohen çdo të martë këtij vendi të shenjtë për të gjetur ngrohtësi shpirtërore, duke drejtuar lutjet e tyre për qetësi, shëndet, harmoni dhe begati.

Pelegrinët janë nga çdo skaj i vendit dhe përfaqësojnë besime të ndryshme. Ata besojnë tek mrekullitë e Kishës së Laçit, ndaj edhe e frekuentojnë atë.

Më shumë