Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
4.1kmh
20 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

E marta e parë e pelegrinazhit, qindra qytetarë vizitojnë kishën në Laç, të grumbulluar “harrojnë” koronavirusin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ec2b59b8329b0a12cc23c38847cd193f

Ditën e sotme shumë besimtarë kanë vizituar Kishën e Shna Ndout të Laç në ditën e parë të pelegrinazhit të 13 të martave.

Qytetarë të ndryshëm nga vende të ndryshme kanë shkuar sot në në Kishën e Shna Ndout të Laç për të lutur për shëndetin, harmoninë dhe begatinë.

Përfaqësuesit e Kishes thonë se përgjatë gjithë këtyre javëve të pelegrinazhit do të jenë në shërbim të besimtareve.

Duket se edhe pse jemi në një situatë pandemie qytetarë të shumtë nuk kanë dashur të humbin ditën e parë të pelegrinazhit.

Bëhet me dije se policia e Lëzhës ka thënë se po merren të gjitha masat për të garantuar mbarëvajtjen e pelegrinazhit dhe do monitorojnë qytetarët që të zbatojnë masat anti-Covid.

Screenshot_4.pngScreenshot_5.pngScreenshot_6.png

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img