Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

E kthyen kasollen në “shtëpi bari”, arrestohen dy shqiptarë në Itali, sekuestrohen 3 mijë bimë narkotike

Lajme të ngjashëm

Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane, pasi akuzohen për kultivim të lëndëve narkotike.

Bëhet me dije se policia ka ushtruar një kontroll në Manguzzo, ku është zbuluar se një kasolle ishte kthyer në një ambient për kultivim të lëndës narkotike. Në kasolle ishin mbjellë 3000 mijë bimë narkotike, që nëse shiteshin do të kapnin vlerën e 1.4 milionë euro.

Shqiptarët 25 dhe 36 vjeç u arrestuan me akuzën e kultivimit të paligjshëm të drogës, si dhe armëmbajtjes pa leje. Ata janë dërguar në paraburgim në Bassone në pritje të marrjes në pyetje dhe njohjes me masën e sigurisë.

Më shumë