Tirana
overcast clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
23 %
3.6kmh
90 %
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

E krahasoi me Sulo Gradecin, Braho i përgjigjet Metës: Njeri pa karakter që më krahason me të. Bëri rrugët e Lalzit, por harroi ato të skraparit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i PS, Spartak Braho i është përgjigjur presidentit Ilir Meta pas krahasimit që i bëri ky i fundit me një figurë të regjimit komunist, si Sulo Gradeci.

Braho tha se Meta është njeri pa karakter, që ka përfituar shumë dhe ka bërë pak.

E ka thumbuar lidhur me shtëpinë e tij në Gjirin e Lalzit duke thënë se rrugët atje i shtroi, por harroi fshatin e tij.

Karapanxho: Ju ka krahasur këtu tek unë me Sulo Gradecin, çfarë përgjigje keni për të?

Braho: Ky njeri pa karakter mua më krahason me një njeri që nuk krahasohet askush. Ky Sulo Gradeci ka qenë partizan për 30 vite truproja e Enver Hoxhës, I thoshte Metës bëj këtë rrugë bëjë atë të Tomorrit, Të Çepanit.

Karapanxho: Po ai tha se nuk është në politikë për të bërë rrugët e fshatit të tij, por të gjithë Shqipërisë.

Braho: Epo rrugët e Gjirit të Lalzit i bëri ai para, por ato të Skraparit duhet t’i bënte me herët. Unë me Ilir Metën s’jemi as shokë moshe as profesioni, por politika na lidhi. Unë jam themelues i PS, ai jo, nuk ishte në konferencën e parë të PS.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img