Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
45 %
3.6kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

E kishte zënë gjumi brenda kazanit të mbeturinave, kamioni i mbetjeve shtyp për vdekje 13-vjeçarin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Australi ku një 13-vjeçar ka humbur jetën në mënyrë tragjike.

13-vjeçari po flinte gjumë në kazanin e mbeturinave në momentin që është shtypur për vdekje nga kamioni i grumbullimit.

Sipas mediave të huaja, Spencer Benbolt së bashku me dy shokë i kishte zënë gjumi në kazanin e mbeturinave jashtë ambienteve të McDonald’s në 5:20 të mëngjesit kur kamioni erdhi për të pastruar koshin.

Djali 12-vjeçar arriti të shpëtonte nga deponi, por Benbolt dhe një 11-vjeçar ishin ende brenda. Njëri nga fëmijët goditi dritaren e kamionit të mbeturinave dhe tërhoqi vëmendjen e shoferit, por ishte tepër vonë pasi mbeturinat dhe fëmijët ishin hedhur në pjesën e pasme të automjetit.

11-vjeçari fatmirësisht shpëtoi pa pësuar lëndime, ndërsa Benbolt nuk mundi të shpëtonte.

Ndërkohë, nga informacionet paraprake mësohet se djemtë nuk ishin të pastrehë dhe autoritetet po punojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img