Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

E kishit menduar këtë tension në Elbasan? Meta: Situatë e stisur nga Rama, Rilindja vazhdon manovrat për blerjen e votës…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta ka deklaruar mbrëmjen e sotme se situatën e tensionuar në Elbasan sipas tij e stisi kryeministri Edi Rama.

Kreu i Shtetit teksa u pyet për situatën e tensionuar në Elbasan, bëri përgjegjës Ramën, duke shtuar se e gjithë ngjarja ndodhi në prani të policisë dhe kjo sipas Metës tregon një shtet të kapur nga krimi.

albsig

Pyetje: E kishe menduar këtë situatë të tensionuar?

Meta: “Konfliktin në Elbasan e stisi Edi Rama, i cili është i vetmi përgjegjës për atë situatë dhe për të gjitha zhvillimet dramatike aty. Ngjarja e rëndë ndodhi në praninë e policisë, që tregon se ky është një shtet i kapur nga krimi. Struktura për mbrojtjen e votës është një e drejtë legjitime e opozitës, në kushtet kur Damiani në vend që të ishte sot në burg, është kandidat për deputet, kur struktura kriminale të Rilindjes vazhdojnë me manovra për blerjen e votës dhe presione ndaj qytetarëve. Për këtë ofertë të tyre poshtëruese, Rilindja do ndëshkohet në mënyrën më shembullore me 25 Prill”, u shpreh presidenti Meta gjatë intervistës për një televizon lokal.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img