Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
68 %
4.6kmh
75 %
Sht
17 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

“E kisha përgatitur për pensionin tuaj”, Fevziu i dhuron Ramës shishen e verës, batuta e kryeministrit: E kishe lënë ta ftoje Lulin si kryeministër, për fatin tënd të mirë…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e sotme ishte i ftuar në emisionin “Opinion”, ku foli për zgjehdjet e 25 prillit dhe qeverinë e re.

Në fund të emisionit, moderator Blendi Fevzu i dhuroi një shishe verë, ndërsa i tha Ramës se e kishte përgatitur këtë dhuratë për pensionin politik të kryeministrit, që ai të pinte ndonjë gotë në mbrëmje.

Ndërsa Rama u shpreh se Fevziukishte bërë plan që këtë të enjte të kishte në emision Lulzim Bashën si kryeministër, teksa shtoi se për fatin e mirë të moderatorit, kjo nuk ndodhi.

Pjesë nga biseda:

Fevziu: Ju kisha përgatitur një shishe vere “Kallmet” , mendova që do ta kishit për pensionin politik
Rama: E kishe përgatitur për Lul Bashën
Fevziu: Për pension politik e kisha përgatitur, por vera nuk vjetërohet, pret derisa të dilni ju në pension.
Rama: Pse nuk e more në emision kryetarin e opozitës.  Apo e kishe lënë ta merrje si kryeministër?
Fevziu: E kisha lënë kur të humbje. Thashë të pinit ndonjë gotë verë darkave kur s’kishit çfarë të bënit.
Rama: Këtë e kishe bërë gati për Lul Bashën të vinte si kryeministër, por për fatin tënd të mirë si shqiptar, se për fatin tënd të keq si demokrat…
Fevziu: Ku e di ti se për kë votojnë njerëzit?
Rama: Patronazhisti të japin i sigurt PD.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img