Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
7 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

“E keni cilësuar veten si njeri i krizave”, Rama: Kur të bie, do ta mbash! Moderatorja: Ju jeni njeri që e mbani

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Rama ka folur mbrëmjen e sotme në Euroneës Albania për borxhin e Shqipërisë, ku u shpreh se me borxhin e tanishëm, Shqipëria është shumë në rregull, duke patur parasysh tërmetin dhe pandeminë që kanë goditur vendin tonë.

Moderatorja Erla Mëhilli i tha kryeministrit se ai e ka cilësuar veten si “njeriu i krizave”, ndërsa Rama i është përgjigjur se “kur të bie do ta mbash”, duke cituar edhe një fjalë popullore.

Erla Mëhilli: E keni cilësuar veten si njeriu i krizave.

Edi Rama: Jo nuk e kam cilësuar, por kur të bie do ta mbash. Si thotë ajo fjala popullore: I ra drurit, u ça. I ra gurit, u thye. I ra njeriut, e mbajti.

Erla Mëhilli: Ju jeni njeri që e mbani

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img