Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Die
40 °
Hën
38 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
35 °
E diel, 1 Gusht, 2021

“E kemi mundur virusin me ndihmën e Zotit”, këto janë 2 shtetet që refuzojnë vaksinën kundër COVID-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8ba788425efdb38a00d3e9fcda03f120

Në Afrikë kanë filluar të shpërndahen vaksinat e para të koronavirusit, por shteti i Burundit me 12 milionë banorë ka vendosur që të mos i pranojë.

Sipas ministrit të Shëndetësisë Thaddee Ndikumana, parandalimi është më i rëndësishëm se vaksinimi, ndërsa shtoi se 95% e pacientëve janë duke u shëruar.

Muajin e kaluar Burundi mbylli kufijtë tokësorë dhe ujorë, ndërkohë që shteti afrikan regjistron mbi 1600 raste dhe vetëm 2 viktima.

Edhe presidenti i Tanzanisë e refuzoi vaksinimin kundër koronavirusit, pasi u shpreh se Tanzania e ka mposhtur virusin me kohë me ndihmën e Zotit.

Më shumë

spot_img
spot_img