Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
31 %
3.6kmh
40 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
23 °
E diel, 25 Shtator, 2022

“E ke ti radhën”, pas sulmit të Salman Rushdie, kërcënohet autorja e “Harry Potter”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia po heton një kërcënim në internet ndaj autores JK Rowling, pasi ajo postoi në Twitter mbështetje për Salman Rushdie pas sulmit që iu be në SHBA.

Autorja i Harry Potter, 57 vjeç, postoi në twitter njw mesazh ku i uronte shërim tw shpejt Salman Rushdie.

Mirëpo nuk vonoi shumë dhe një mbështetës i sulmit ndaj autorit, replikoi duke thënë: “Mos u shqetëso, e ke ti radhën”.

Rowling menjëherë i bëri tag llogarisë përgjegjëse për suport, duke thënë: “Ka ndonjë mundësi për suport?” dhe më vonë, përditësoi fansat duke i falenderuar dhe duke i njoftuar se në çështjen e kërcënimit është përfshirë edhe policia.

 

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img