Tirana
broken clouds
21 ° C
21 °
21 °
64 %
2.1kmh
75 %
Mër
21 °
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
16 °
Die
18 °
E mërkurë, 12 Maj, 2021
spot_img

‘E ke gati para zgjedhjeve’, Rama nxjerr videon brenda Spitalit modern të Fierit: Dhoma me televizor dhe tualet brenda, aparaturat më të fundit…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Edhe 12 ditë nga premtimi i madh që Presidenti i Turqisë Erdogan i bëri Ramës 3 muaj më parë, kur i tha se “do e kesh gati spitalin para zgjedhjeve”.

Mesa duket Erdogan e mbajti fjalën, teksa kanë mbetur vetëm detajet e vogla për të kompletuar Spitalin e ri Rajonal Memorial të Fierit. Kryeministri ka publikuar video nga dita e 89 e punimeve, ku shihet se thuajse gjithçka është gati.

Një holl modern për pacientët që presin apo të afërmit e tyre, hapësirë e mjaftueshme brenda, me dhoma në të cilat ka tualet dhe televizor për çdo pacient. Ajo ç’ka është më e rëndësishmja është se çdo dhomë pacienti është e pajisur me aparaturat më të fundit.

spot_img

Më shumë

spot_img