Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Sht
14 °
Die
19 °
Hën
14 °
Mar
12 °
Mër
10 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

E kapën në rrugë, e rrahën dhe grabitën, policia prangos 3 autorët e ngjarjes (EMRAT)

Lajme të ngjashëm

Zbardhet vjedhja me dhunë e ndodhur në vendin e quajtur “Mogila”me 19.03.2016., ndalohen 3 prej autoreve të dyshuar si  dhe shpallet në kërkim autori i katërt. Specialistët për Hetimin e Krimit në Stacionin e Policisë Memaliaj në vijiim të  punës për zbardhjen,   dokunentimin dhe  kapjen e autorëve të vjedhjes me dhunë ndodhur me datë 19.03.2016, në Mogila, me datë 28.04.2016,   rreth orës 23.30 bënë të mundur dokunentimin dhe zbardhjen e kësaj ngjarje:

Si rezultat u  bë kapja dhe ndalimi i shtetasve:

Erment Hasanaj, 31 vjeç, banues në Fratar, Mallakstër;

Kelmend  Skënderaj, 22 vjeç, banues në Poçem, Mallakastër;

Ermal Aliaj, 24 vjeç, banues në Poçem, Mallakastër.

Si dhe u shpall në kërkim shtetasi J. I,  26 vjeç, banues në Vlorë, pasi:

“Këta shtetas në bashkëpunim me njëri- tjetrin, me datë 19.03.2016, në vendin e quajtur “Mogila”, në segmentin rrugor nacional Krahës – Memaliaj, kanë keqtrajtuar fizikisht e më pas i kanë vjedhur me dhunë një shumë lekësh, një telefon celular dhe një sasi të konsiderueshme stekash me cigare shtetasit  M.L, banues në Fier.

Në cilësinë e provës materiale u gjetën dhe sekuestruan 151 steka me cigare të llojeve të ndryshme dhe 180 qese me duhan të grirë.

Vijon puna për kapjen e autorit të katërt të shpallur në kërkim”, bën me dije policia përmes një deklarate.

Më shumë