Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.6kmh
20 %
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

E kapën duke lëvizur në mesnatë, arrestohet 22-vjeçari në Bulqizë që fyeu dhe kundërshtoi policët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7e8ce2259e8becbc396c2a99a050d2e3

Policia kaq arrestuar një 22-vjeçar në Bulqizë, pasi shkeli orën policore dhe fyeu dhe kundërshtoi efektivët.

Sipas njoftimit, ai ka qenë duke lëvizur në rrugë gjatë mesnatës me makinë.

Pasi është ndaluar, ai ka fyer dhe kundërshtuar punonjësit e policisë.

Njoftimi i plotë:

Qarkullonte jashtë fashës orare pa ndonjë arsye të domosdoshme, fyeu dhe kundërshtoi punonjësit e Policisë pas ndalimit për verifikim, arrestohet në flagrancë 22-vjeçari.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Bulqizë, në vijim të punës për monitorimin e zbatimit të masave kufizuese anticovid, rreth orës 00:30, në qytetin e Bulqizës, kanë konstatuar një automjet që lëvizte jashtë fashës orare, të cilit i është bërë shenjë ndalimi për verifikimin e arsyes së lëvizjes. Gjatë komunikimit, drejtuesi i mjetit ka fyer dhe kundërshtuar shërbimet e Policisë.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit F. A., 22 vjeç, banues në Bulqizë, për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img