Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

“E kanë vlerën 4-5 milionë euro”, Rama: Në autokolonën e makinave që ndjekin Bashën është LLUMI i nomeklaturës së vjetër

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e sotme  në Euronews Albania ka folur edhe për fushatën e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Bashës.

Ai u shpreh se autokolona e makinave që shoqërojnë Lulzim Bashën ka një vlerë rreth 4-5 milionë euro, ndërsa u shpreh se brenda atyre makinave qëndron llumi i nomeklaturës së vjetër.

“E keni parë autokolonën e makinave që shoqëron Lulzim Bashën. Ato mund të kushtojnë 4-5 milionë euro. E dini ju kush mund të jetë brenda atyre makinave? Aty janë i gjithë llumi i nomeklaturës së vjetër. Që nga ata të bingove, tea ta të policisë, tea ta të rënies nga fiku të prokurorisë, te ata të tatimeve dhe doganave. E gjëmojnë mbrapa këtë dhe presin që të vijnë. Ardhja e këtyre është që këta të zbresin nga makina dhe të shkojnnë në zyrat e shtetit”, tha Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img