Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
39 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

“E kam themelin e krenarisë”, Rama në Njësinë 1 në Tiranë: Pushteti i zyrës së kryeministrit nuk ka qenë kurrë i imi, por i juaji

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama gjatë një takimi me qytetarë të Njësisë 1 në Tiranë është shprehur se nuk e ka përdorur për asnjë moment pushtetin që i ka dhënë zyra e kryeministrisë për interesin e tij apo të njerëzve të afërm.

Ai tha se këtë e ka themelin e krenarisë së tij, ndërsa shtoi se pushteti i zyrës së kryeministrit ka qenë gjithmonë i popullit.

“Unë e kam themelin e krenarisë time se qysh nga dita e parë në atë zyrë, unë thjesht kam qenë njeriu që hyn dhe del në atë zyrë, ndërsa pushteti i asaj zyre ka qenë i juaji. Pushteti në atë zyrë nuk ka qenë asnjëherë i imi, i familjes time, i interesave të një rrethi të ngushtë familjarësh dhe krushqish, por ka qenë çdo ditë e çdo natë, sidomos në ditët më të vështira, i juaji, i njerëzve. Mos të harrojmë një gjë, ne këtu sot nuk vijmë pas një mandati të dytë, vijmë pas një mandati të dytë që morëm me votën e njerëzve, pork y mandate u kthye nga një mandate qeverisë në një mandate për t’u përballur me dy sfida të jashtëzakonshme”, tha Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img