Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
41 %
3.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

“E kam që nga depot e Enver Hoxhës dhe doja ta shisja”, shqiptari kapet me snajperin në mes të Athinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë pasi është kapur duke qarkulluar me armë nëpër Athinë.

Mediat greke bëjnë me dije se shiptari është parë me një çantë të zezë ku kishte brenda një snajper dhe një jastëk për qitje. Snajperi që i është gjetur shqiptarit arrin me saktësi objektin e shënuar deri në një distancë prej 400 metrash.

Kur shqiptari ka parë policinë ka hedhur armën dhe është munduar të largohet, por është arrestuar.

Shqiptari, identiteti i të cilët nuk është bërë me dije pretendon se snajperin e kishte marrë në Shqipëri dhe maleve kishte ardhur në Greqi dhe për shkak të vështirësive ekonomike kërkonte që ta shiste. Ai ka pretenduar se armën e kishte që nga hapja e depove në kohën e Enver Hoxhës.

Shqiptari ndodhet në baraburgim në Athinë dhe pritet të merret vendimi për të.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img