Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

‘E kam njohur personalisht’, Rama tregon si Covid i mori mikun e tij: Humbi jetën edhe pse ishte i ri

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

59471b9548d16a8cdb2c8699950fabf4

Kryeministri Edi Rama, gjatë një takimi me nxënës e mësues në Durrës, ku foli për sfidat e këtij viti të ri shkollor, ka treguar rastin e një miku të tij të infektuar me Covid që ka ndërruar jetë.

Rama tha se vëllai i shokut të tij ishte i ri, ndërsa theksoi se Covid të bën gjëmën.

“Jo më larg se dje unë dëgjova për një person që e kam njohur personalisht, vëllai i një shokut tim që humbi jetën e nuk ishte në një moshë shumë të madhe, ishte i ri. Askush nuk e përcakton dot deri në fund se si dhe pse virusi bën gjëmën tek dikush dhe shfaqet në mënyrë komplet të padukshme te dikush tjetër.

Problemi është që shumë nga ne mund ta marrin e se marrin vesh që e kanë, s’ndiejmë asgjë, vazhdojmë jetën normalisht, e prandaj duhet të sillemi sikur e kemi virusin se ia kalojmë familjarëve, miqve e shokëve“, tha Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img