Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
0.5kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
16 °
Enj
20 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

E ka kritikuar gjithmonë, tenori shqiptar sot ndryshon mendim për kryeministrin Rama: Kemi vuajtur mjaftueshëm, është koha që…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Tenori shqiptar Ramë Lahaj përveçse njihet për talentin e tij shpesh herë diskutohet në media edhe për çështjet politike në të cilat ai nuk nguron të japë mendimin e tij. 

Kujtojmë se në muajt korrik dhe gusht ai e ka kritikuar ashpër kryeministrin Rama, mirëpo ditën e sotme Lahaj ka dalë publikisht në mbështetje të tij.

Përmes një postimi në rrjetet sociale Lahaj ka komentuar takimin e zhvilluar ditën e sotme mes kryeministrit Rama dhe atij të Kosovës, Albin Kurtit.

Sipas tenorit Kosova dhe Shqipëria duhet të jenë krah njëra tjetrës, njëjtë si vëllai i madh i cili është aty gjithmonë për të voglin.

“Vllau i madh asht e duhet të jetë krah për të voglin, për ma shumë që nxen edhe vendin e babës,  atëherë kur ai nuk rron ma. Si asnjiherë  ma parë, i lumtunum jam  me qasjen e Kryeministrit Edi Rama, si me takimin e tij me OKB, e po ashtu edhe me vizitën e tij në Prishtinë.

 Kështu të duam ne  shqiptaret gjithandej globit. Si vllazen duam me ju pa gjithmonë krah për krah me njani tjetrin. Kemi vuajt mjaftueshëm, ju andej kufini e na knej. Asht koha ma shumë se kurr të bashkohmi për të mirën e perbashkët! Edi Rama Albin Kurti ❤️💙”, shkruan Lahaj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img