Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
0.5kmh
75 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

E jashtëzakonshme/ Kur një bariton, një tenor dhe një violinist bëhen bashkë: “Lule Bore” siç nuk e keni dëgjuar më parë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një interpretim i jashtëzakonshëm ky i baritonit durrsak që prej vitesh shkelqen në Europë, Gëzim Myshketa, tenorit të njohur Ramë Lahaj dhe dhe violinistit të talentuar Shkëlzen Doli.

Tre yjet e muzikës kanë kënduar “Lule Bore” në një mbrëmje festive në Itali ndërsa për Gëzim Myshketën, kjo ishte një sfidë më vete.

“Për pak sa nuk më fluturuan kordat duke ec në dysheme”, thotë përmes humorit zëri bariton. Për më shumë ndiqni videon me interpretimin e jashtëzakonshëm.

{mp4}51911{/mp4}
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img