Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
40 %
1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
34 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

“E hoqën për arsye politike”, nxënësit dhe mësuesit bojkotojnë mësimin në shkollën “Ndoc Mazi”, kërkojnë që drejtoresha të kthehet në detyrë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nxënës, mësues dhe prindërit kanë bojkotuar mësimin e sotëm në Shkodër në shkollën 9-vjeçare “Ndoc Mazi”.

Bëhet me dije se nxënësit dhe mësuesit kanë bojkotuar mësimin pas shkarkimit nga detyra të drejtoreshës Valbona Idrizi.

albsig

spring

Ata kërkojnë që drejtoresha të kthehet në shkollë, duke pretenduar se e kanë hequr nga detyra për arsye politike.

“Largimi i drejtores së shkollës mund të jetë për arsye politike, nuk e pranojmë. Arsyeja sipas zyrës së arsimit për zëvendësim me një tjetër drejtor. Do anulohet mësimi nëse nuk ndërhyhet për ta rikthyer” shprehen prindër dhe mësues.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img