Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1kmh
0 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
9 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

E godet rrufeja teksa po peshkonte, shpëton mrekullisht 55 vjeçari në Gramsh

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka shpëtuar mrekullisht pasi është goditur nga rrufeja një peshkatar në Gramsh.

Bëhet me dije se 55-vjeçari, Dule Dollenga, ka qenë duke peshkuar në ujërat e lumit Devoll kur është goditur nga rrufeja në krahun e majtë.

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur forcat e zjarrfikëses, të cilët së bashku me banorët e zonës kanë bërë të mundur transportimin e peshkatarit të lënduar drejt spitalit.

Dollenga tashmë ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Moti i keq shkaktoi probleme të shumta sot në Gramsh, ku stuhia dhe breshëri solli bllokimin e rrugëve të qytetit për më shumë se një orë.

Më shumë
spot_img
spot_img