Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

“E gjithë vëmendja te dy kufomat që luajnë luftash, e vrau s’e vrau”, Braçe: U harrua prodhimi i miellit, sot çdo prodhues brumerash do rrisë çmimet me 30%

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-zv.kryeministri Erion Braçe shkruan se sot është dita e katër ku të gjithë po merren me kreu e PD, Lulzim Basha dhe përjashtimin e Sali Berishës nga PD.

Ai i indinuar shkruan se “dy kufoma” po mbajnë peng gjithë debatin publik, ndërsa sipas tij problemi i kartelit importues të miellit është një problem serioz dhe më aktual.

Braçe shkruan se sot karteli ka njoftuar se çdo prodhues brumërash do të rrisë çmimin me 30%.

Postimi i plotë i Braçes:

Pupupupupupu;

SOT DITA E KATERT,

E GJITHE MEDIA VIJON MERRET ME DY KUFOMA QE LUAJNE LUFTASH!

E vrau, nuk e vrau, e kalli, nuk e kalli, eshte nul, nuk eshte nul,

e hoqi, nuk e hoqi,

tani qe e hoqi cfare do bej ai, rruget, alternativat, po nuk e pati hequr cfare do bej ai qe nuk e hoqi etj etj etj!

Dy kufoma qe mbajne peng gjithe debatin publik ne kete vend!

Nderkohe iku, u harrua KARTELI I IMPORTUESVE TE GRURIT, PRODHIMIT TE MIELLIT, SHITJES, PRODHUESVE TE BUKES;

Sot KARTELI ka njoftuar cdo prodhues brumerash se do rrise cmimet me 30%!

Merruni me dy kufoma qe bejne sikur vrasin njeri tjetrin ne 14 shtator!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img