E gjitha një gënjeshtër, zbuloni koston e vërtetë të Iphone X

Publikuar tek: bota, më 09:41 08-11-2017 E gjitha një gënjeshtër, zbuloni koston e vërtetë të Iphone X

Ndërkohë që Iphone X është i shtrenjtë për tu blerë është dhe i shtrenjtë për t’u prodhuar, por jo aq i shtrenjtë sa ju mendoni.

Kostoja për prodhim e një Iphone X është 357 dollarë sipas TechInsights.

Por meqë shitja e Iphone filon nga 999 dollarë, kjo do të thotë një fitim i lartë për kompaninë, 64 %.

E gjitha përkthehet në faktin që Apple fiton më shumë para për Iphone X sesa për Iphone 8 që është më i lirë në çmim.

Iphone X ka ekranin e madh OLED, karikimin wireless dhe sistemi i kameras i jep shumë cilësi celularit por i shton dhe çmimin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Brenda burgut më famëkeq në Rusi (Foto)
“Paradise Papers”, në listë edhe gruaja e zyrtarit të lartë grek »
Article Logic
Execution time: 0.011540174484253
array(1) { ["section"]=> string(66) "e-gjitha-nje-genjeshter-zbuloni-koston-e-vertete-te-iphone-x-98777" }