Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
31 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Sekuestrohen në Portin e Durrësit 1 MILIONË paund cash

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Durrësit ka sekuestruar një sasi parash prej 1 milionë paundësh “cash” në port.

Sasia vinte nga Anglia dhe paratë janë gjetur në një fugon të bardhë. Ky operacion ka nisur pak më parë dhe ende nuk dihen detaje shtesë.

Fugoni bënte prej disa kohësh transport mallrash mes Shqipërisë dhe Anglisë. Ai ka ardhur me tragetin e Ankonës në Portin e Durrësit rreth orës 12:00, dhe cilësohej si mjet me risk, ndaj duhej të ndalohej.

Lexo edhe: Detaje të reja nga sekuestrimi i fugonit me miliona brenda tij, paratë ishin ndarë sipas porosive, zbulohet kush është shoferi nga Hasi

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img