Tirana
broken clouds
19.1 ° C
19.1 °
19.1 °
60 %
3.3kmh
75 %
Enj
19 °
Pre
21 °
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
25 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

E fundit në listën e LSI-në Tiranë, Briseida Shehaj u kërkon votën “të majtëve”: Unë isha, jam dhe do jem socialiste, ja pse nuk jam në PS

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-drejtoresha e Tatimeve në mandatin e parë të qeverisë Rama, Briseida Shehaj, në zgjedhjet e 25 prillit do të kandidojë për deputete në qarkun e Tiranës nën siglën e LSI-së.

Ajo është e vendosur e fundit në listë, që do të thotë se do t’i duhet të thyejë listën për të marrë mandatin e deputeti, ndaj me anë të nje mesazhi u është drejtuar votuesve socialist që ta votojnë.

Shehaj thotë se ka qenë, është dhe do të jetë socialiste, por nuk është pjesë e PS-së për shkak se tashmë është në një parti ku socialistët mendojnë për socialistët.

“Të shumtë më pyesni: Pse duhet të të besojmë Bris? Dhe unë po ju dëshmoj arsyet, që janë edhe parimet e mia: Besnikëria ndaj bindjeve! Lëvizja Socialiste për Integrim: unë isha socialiste, jam socialiste, do jem socialiste! Pse nuk jam në PS?!

Ndryshimi ky është: Jam në një parti socialiste ku socialistët mendojnë për socialistët, dhe sepse kjo është ajo doja të bëja unë”, thuhet në mesazhin e Briseida Shehajt.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img