Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
36 %
2.6kmh
0 %
Hën
34 °
Mar
39 °
Mër
42 °
Enj
41 °
Pre
41 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Ish-polici që vrau Xhorxh Floid dënohet me 22 vite burg

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Polici që vrau gjatë arrestimit djalin me ngjyrë Xhorxh Floid sapo është dënuar me 22 vite e 5 muaj burg.

Vendimin e dha gjykatësi Peter Cahill, i cili tha dhe pranoi se “duhet ta njohim dhe ta kuptojmë dhimbjene  familjes Floid”.

Para se të deklaronte dënimin ndaj ish-policit, ai dha disa deklarata, vërejtje duke treguar se si arriti në dënimin prej 270 muajsh të Derek.

“Komentet e mia në të vërtetë do të jenë shumë të shkurtra”, tha ai duke treguar memon e tij të dënimit me 22 faqe.

Ai tha se kjo çështje “është një analizë ligjore” dhe “nuk bazohet në emocione ose simpati”.

“Megjithatë, unë e pranoj dhimbjen e ndjerë në këtë sallë” dhe jashtë sallës së gjyqit, tha gjyqtari Cahilll.

Ai thotë se dhimbja është ndjerë në të gjithë vendin, por shton: Më e rëndësishmja duhet të njohim dhimbjen e familjes Floyd.

Më shumë

spot_img
spot_img