Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

E FUNDIT/ Anullohet VENDIMI për rritjen e tarifave STOMATOLOGJIKE

spot_img

Lajme të ngjashëm

e76d8ca5e712345341d78c1986845584

Anullohet vendimi për rritjen deri në dyfishim të tarifave stomatologjike.

Vendimi është marrë në Asamblenë Kombëtare të Urdhrit të Stomatologut dhe mban vulën e firmën e Presidentit të Urdhrit të Stomatologëve Nikoll Deda, shkruan newsbomb.al.

Kjo tërheqje e stomatologëve erdhi pas presionit të madh publik por edhe qendrimit kundër të ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu.

Dyfishimin e tarifave për shërbimet dentare e kundërshtoi edhe Arben Ahmetaj si ish ministër Financash e tashmë kreu i komisionit të Ekonomisë.

51685738_352439488690796_6852054789539233792_n.png

Më shumë

spot_img