Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
31 °
E premte, 30 Korrik, 2021

E ftuan apo u vetëofrua? Besnik Mustafaj flet për marrëveshjen mes Lulzim Bashës dhe Bamir Topit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d1c1bcee8d0293a6ea8ae0741fa0986a

Ish-ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj ka komentuar zhvillimet e fundit në selinë e Partisë Demokratike, teksa pritet që të mbyllet përfundimisht marrëveshja e Lulzim Bashës me aleatët e PD-së.

Ndërsa ishte i ftuar i ftuar në emisionin “Radar Informativ”, Mustafaj u pyet gjithashtu nëse Basha ka ftuar Basha për t’iu bashkuar koalicionit, i cili ka marrë emrin “Partia Demokratike-Aleanca për Ndryshim”.

Gjatë fjalës së tij, Mustafaj u shpreh se në dijeninë e tij Basha nuk ka bërë ftesa për Jozefina Topallin apo Astrit Patozin. Për ish-minstrin, surprizë ishte afrimi i Bamir Topit, i cili sipas tij është vetëofruar. 

“Ne e kemi vlerësuar Topallin për të qenë. E kanë propozuar seksione dhe ne në komision e përfshimë, dhe ajo e hodhi poshtë dhe shau dhe komisionin. Që të bëhet një fejesë duhet të jenë të dyja palët. Këto janë gjëra që hanë diskutim. Frymë e mirë ishte afrimi i Bamir Topit. Besoj se është vetëofruar FRD”,  u shpreh ish-ministri.

Më shumë

spot_img
spot_img