Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

E ftoi në duel Rap-i, Lyrical Son ka një përgjigje epike për Feron (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pak kohë më parë Fero me anë të një deklarate në rrjete sociale, habiti fansat e tij dhe gjithë muzikëdashësit, pasi ftoi në duel repi Mc Kreshën dhe Lyrical Son-in. ai pretendon se është më i mirë në rep se ata, ndaj i bëri një ftesë të hapur për ta vërtetuar.

albsig

“E ftoj Mc Kreshën, Lyrical Sonin, mu shty battle me mu, ndash ta marrin Bim Bemmën, ndash le ta marrin Ergenin, ndesh le ti marrin kta piunat e vegjël që kanë, battle ju hupi krejt njo ka njo. Ndesh n’emision, ndesh para publikut, me kqyr publiku, ndesh ku dush, shtymi merrep, me rrep shtymi, kqyrim kush a ma i fortë. Cili prej juve? A pe din qysh, jo aty, mos më filozofon i për Hip Hop, mos më filozofoni për Hip Hop”, thotë Fero.

Mirëpo gjatë gjithë kësaj kohe ai nuk mori asnjë përgjigje nga kolegët e tij. Rastësisht, i ftuar në “RTV Dukagjini”, Lyrical Son s’ka mundur t’i shpëtojë gjatë intervistës temës së Feros.

Teksa fliste për përplasjen e dy “shkollave” të muzikës rep, asaj të vjetër dhe të resë, Lyrical Son u shpreh: Mercedes-i nuk merret me Suzuki.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img