Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
94 %
0.5kmh
75 %
Mar
22 °
Mër
22 °
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
22 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

E FRIKSHME/ Gazetari: Në Vlorë bandat i zhdukin trupat në një vaskë me acid, kam dëgjuar se atyre duhet t’ua dëgjosh fjalën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari Ferdinand Dervishi ka thënë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” se bandit në Vlorë përdorin një vaksë me acid për zhdukjen e trupave.

Ai tha se në Vlorë janë disa persona që duhet t’ua dëgjosh fjalën, në të kundërt përfundon i zhdukur.

“Mua nuk më tremb shumë Elbasani, aty kemi një bandë, po them organizatë kriminale, por ajo që më shqetëson mua është lidhja e tyre me politikën.

Fakti që në Shqipëri, grupet  kriminale në disa qytete filluar nga Vlora, Fieri, Elbasani, Tirana, Durrësi, Shkodra unë shikoj që bandat e fuqishme ndonjëherë  janë dhe të paprekura. Bandat ndajnë pushtetin dhe tendert me politikën. Eshtë shumë e thjeshtë t’i trokasësh një grupi të tillë për një emërim dhe shumë thjesht, emërohesh.

Elbasani është shumë i lexueshëm, unë Vlorën nuk e lexoj dot fare. Për Vlorën kam dëgjuar nga persona që duhet t’ua dëgjosh fjalën se aty ekziston vaska me acid. Këtë unë e kam dëgjuar në Vlorë nga persona, që duhet t’ua dëgjosh fjalën”, tha gazetari.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img