Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
51 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
3 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

E enjtja me reshje të dobëta shiu dhe mot të paqëndrueshëm, pasdite priten intervale me diell

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot, vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme falë edhe vlerave të ulta barike. Moti parashikohet kryesisht i vranët por nuk do të mungojnë edhe inervalet me diell në pjesën e parë të ditës, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar në formën e shtrëngatave fillimisht përgjatë ultësirës perëndimore dhe me kalimin e orëve reshjet përfshijnë edhe pjesën tjetër të vendit. Në relievet e larta malore reshje të dobëta dëbore.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – verilindje 1-7m/sek, përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era e fortë dhe shpejtësi deri në 12-15m/s. Valëzimi në dete të forcës 1-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

  • në zona malore 3 deri 7°C
  • në zona e ulëta  3 deri 16°C
  • në zona bregdetare 6 deri 16°C
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img