Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
7 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

E enjtja me mot të kthjellët dhe temperatura të larta

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Për ditën e nesërme vendi ynë do të jete nën ndikimin e masave ajrore të qendrueshme. Moti i kthjellët pritet të mbizotëroj në pjesën më të madhe të vendit, vranësirat parashikohen të pakta kalimtare në zonat malore.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – juglindje 1-7m/sek, ndërsa në bregdet hera-herës fiton shpejtësi deri në 10m/sek, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak. Valëzimi në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

  • në zona malore 2 deri 18 °C
  • në zona e ulëta 4 deri 25 °C
  • në zona bregdetare 9 deri 24 °C
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img